Akce školky

Zápis do MŠ Čechova pro rok 2018 byl vyhlášen na den 14.5.2018

V době od 8:00 - 11:00 hodin      a      od 13:00 - 14:00 hodin.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ  bude na MŠ Čechova se koná dne 27.4.2018 od 7:15 - 9:15 hodin.

Přijďte si s námi pohrát.

Naše MŠ Čechova se přihlásila do soutěže " PEZ Olympiáda 2018 ."

Podpořte prosím děti ze třídy motýlků, kteří se zapojily do soutěže svým hlasem na

www.pez.cz      -     od 4.5.  -  31.5. 2018

Předem děkujeme za Vaši podporu.

Naše mateřská škola Čechova se nachází v Rokycanech, v části Nové Město. Kapacita školy je 120 dětí. Máme tři pavilony, kde se nachází pět tříd. Čtyři běžné a jedna méně početná třída. Kolektivy dětí jsou rozdělenými podle věku.

Celá školka je vybavena moderním nábytkem, hračkami, které odpovídají především věku i zájmu dětí.

Školní vzdělávací plán je zaměřen na celkový rozvoj osobnosti dítěte, tak aby hravou formou rozvíjelo své poznání, kreativitu, jemnou i hrubou motoriku. Důležitým úkolem školy je podpora individuálních možnosti u dětí velmi nadaných, ale i podpora dětem se speciálními vzdělávacími potřebami. Dále je škola vybavena interaktivní technikou.

Ke školním budovám patří velká zahrada, kterou stále průběžně modernizujeme. Zde je dětem dopřáno značné svobody pohybu.

Cílem mateřské školy je vytvořit pro děti i jejich rodiče milé, harmonické a příjemné prostředí.

" MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA "

S legem si každé dítě hraje rádo, a proto není divu, že se dílo vždy zdaří.

Stavět z kostiček na určité téma, není vždy jednoduché. Tentokrát se stavěla " rozhledna JEŠTĚD ."

13.4. 2018 jsme navštívili ZŠ Jižní předměstí, kde si děti vyzkoušely školu „na nečisto“.

Výuka byla pestrá, takže se dětem velmi líbila. Už teď se třída berušek těší do první třídy.

Motýlci slavnostně ukončili plavecký kurz, ze kterého si všichni odnesli MOKRÉ VYSVĚDČENÍ.

12.4.2018 se  " BERUŠKY " zúčastnily projektu Šikovné ručičky v SOU Jeřabinova ul. v Rokycanech.

Práce nás velmi bavila, protože jsme tvořili z netradičních materiálů.

Těšíme se na další návštěvu učiliště.

Koťata objevují jarní přírodu.

Povídání o našich nejhezčích" ČESKÝCH POHÁDKÁCH "děti ze třídy DRÁČKŮ opravdu vždy nadchne .

V knihovně se děti cítí dobře.

Rukou už kreslit umím, tak teď to zkouším nohama.

Broučci na vycházce pozorují vláčky.

Vzpomínka na " VELIKONOCE " u  DRÁČKŮ ."

Barevná vajíčka se dají udělat na milion způsobů.

Že voda pro MOTÝLKY není???

To se rychle všechno změní.

Plavat, skákat, dovádět,

ve vodě se předvádět.

To se všechno naučíme,

už víme, co vše v bazénu smíme.