INFORMACE O ŠKOLE

Mateřská škola ve Školní ulici je v provozu již od roku 1957, kdy byla přebudována z bývalé porodnice. Budova má tři podlaží se suterénem, kde jsou jídelny a kuchyně. V MŠ máme pět tříd. Tři běžné a dvě méně početné - smíšené. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem a dostatečným množstvím hraček a pomůcek. Pro vzájemný kontakt mají děti dosti příležitostí při hrách v prostorných halách a při společných akcích celé MŠ. Součástí budovy je pěkná zahrada se vzrostlými stromy, kterou stále průběžně vybavujeme podle finančních možností, kde je dětem dopřáno značné svobody pohybu.

* Předškoláčci a jejich krásné ZPÍVÁNÍ POD VÁNOČNÍM STROMEM

*MIKULÁŠI A ČERTE, slibuju ti slibuju, že už zlobit nebudu. To dnes nejčastěji znělo školkou. Splní děti co slíbily? :o)

*ČAS ADVENTU dýchl na rodiče i děti během předvánočního tvoření v připravených dílnách.

*DIVADLO ALFA a krásné "Pohádky ovčí babičky"

* PRVNÍ SNÍH udělal radost nejen dětem ze třídy  .

*První lekci školičky BRUSLENÍ mají za sebou ŠNEČCI i ŽABKY.

*Krásnou podzimní výzdobu si vyrobily děti z BERUŠEK spolu se svými rodiči.

*     a jejich strašidlo z dýně

* Do práce s keramickou hlínou se s chutí pustily děti ze třídy ŠNEČKŮ a ŽABEK :O).

* Děkujeme mamince Martínka Pojera ze ŠNEČKŮ za pěkné zástěrky na pečení a jiné tvoření, které dostaly všechny tříd.

*Záchrannou stanici živočichů navštívily BERUŠKY, aby se dozvěděly jak se chystají na zimu zvířátka z lesa.

* Hry s kaštánky u BERUŠEK

*Krásnou "MYŠÍ POHÁDKU" zahrálo dětem divadlo Nána. Opět kouzelná podívaná, která nikdy nezklame :o).

*Podzimní zahradu zamkly děti z ŽABEK a ŠNEČKŮ se svými rodiči. Předtím si ještě stačili společně pohrát a opéct buřtíky. Na odpoledne se děti těšily a pro maminky a tatínky upekly jablkový štrůdl a švestkový koláč, který moc chutnal.

*MYŠKY se chůze nebojí a zvládnou dojít už i do vzdálenějších míst od školy. Dnes do parku U Plzeňské brány.

* Předškoláčkové z MOTÝLKŮ ukončili plaveckou školičku ve velkém bazénu. Hloubky se nebáli a závěrečnou zkoušku zvládli na jedničku.

* Sladká skořicová vůně se nesla celou školkou, ale nejvíce to vonělo i chutnalo ve třídě ŠNEČKŮ.

* Výborný kompot z jablíček si udělaly děti ze třídy ŽABEK.

*Děti z   mají za sebou první delší výlet v tomto školním roce. Vydaly se na Rokycanskou stráň, kde se nejdříve pořádně posilnily a pak při sportovních hrách i vyřádily :o).