INFORMACE O ŠKOLE

Mateřská škola ve Školní ulici je v provozu již od roku 1957, kdy byla přebudována z bývalé porodnice. Budova má tři podlaží se suterénem, kde jsou jídelny a kuchyně. V MŠ máme pět tříd. Tři běžné a dvě méně početné - smíšené. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem a dostatečným množstvím hraček a pomůcek. Pro vzájemný kontakt mají děti dosti příležitostí při hrách v prostorných halách a při společných akcích celé MŠ. Součástí budovy je pěkná zahrada se vzrostlými stromy, kterou stále průběžně vybavujeme podle finančních možností, kde je dětem dopřáno značné svobody pohybu.

*DĚKUJEME za pomoc, ochotu a čas při natírání potu školky tatínkovi Lukáška DBALÉHO (5. třída) a Simonky DBALÉ (1. třída), tatínkovi Kubíka CAFOURKA (5. třída), tatínkovi Aničky STRAKOVÉ (2. třída), tatínkovi Šimona MELICHARA (3. třída), tatínkovi Dominika PROCHÁZKY (2. třída), tatínkovi Honzíka BROJE (5. třída), babičce Matýska JEDLIČKY a její sestře (5. třída).

AHOJ ŠKOLKO, ŠKOLA NA NÁS ČEKÁ, ALE NA TEBE NEZAPOMENEME.

*Děti ze třídy ŠNEČKŮ a ŽABEK si udělaly výlet na FARMU DO MILÍNOVA. Naučily se z čeho a jak se vyrábí mouka a upekly si křupavé housky. Pohrály si ve výběhu se zvířátky a vyzkoušely si jak se stlouká máslo. Starší děti se po obědě vydaly pěšky na vlak do Kornatic se zastávkou na Mariině vyhlídce. Celý den byl plný aktivit a děti si ho pěkně užily.

*KRÁSNÝ DEN DĚTÍ

* PŘEDPRÁZDNINOVOU BESÍDKU si pro rodiče, babičky a dědečky připravily děti ze třídy MYŠEK. Nejdříve si všichni společně chvilku pohráli. Děti byly šikovné a odvážné a před tolika lidmi pěkně zazpívaly a zatancovaly. Na závěr si společně s rodiči vyrobili a nalepili myšku jako památku na 1. třídu.

*ŠKOLA V PŘÍRODĚ - LHOTA POD ROHANOVEM

Čtvrtek 17.5. - Včerejší karneval se nakonec odtancoval v budově, protože se odpoledne ochladilo a byly přeháňky. I tak si ho děti náramně užily. Noc byla opět klidná. Dopoledne bylo věnováno nejrůznějšímu tvoření, protože venku pršelo. K obědu byl vývar s nudlemi a houbová omáčka s karlovarským knedlíkem. Odpoledne bylo počasí přívětivější a děti strávily čas sportováním a hrami venku. Král, kterému pomohly osvobodit princeznu, dětem poslal dárky a dokonce i medaile za statečnost. Večer bude oslava se šampaňským a honem do postýlek. Ráno na všechny čeká balení a když počasí dovolí hry venku. Oběd a hurá domů ke svým nejmilejším. Určitě se taky těšíte :o). Podívejte se na fotogalerii.

Středa 16.5. - Hurá, děti včera našly poklad! Hra se jim tolik zalíbila, že chtěly pokračovat v hledání i dnes. Jinak noc byla opět klidná. Každé ráno před snídaní chodí děti na cvičení ven. Počasí dnes zatím bez deště. Dopoledne stavěly děti v lese domečky pro trpaslíky. K obědu byl žamionový krém a knedlo-zelo-vepřo. Na odpoledne je naplánovaný karneval pod širým nebem. A tady malá ochutnávka z výletu do Vacova a hledání pokladu.

Úterý 15.5. - Děti spaly krásně až do rána, nikdo neplakal (opravdu). První ptáčata se probudila v 6.15 hodin. Ráno bohužel pršelo, tak byly uspořádány pohádkové zpívánky. Sluníčko nakonec vykouklo a děti  se vydaly na pěší výlet do Vacova. Oběd byl proto posunut až na jednu hodinu - dnes vývar a špecle s uzeným masem. Pokud pěkné počasí vydrží je na odpoledne naplánovaná stopovaná za pokladem. Držíme palce, ať prší jen v noci nebo ať se déšť přesune nad Rokycany a trochu nám zalije zahrádky.

Pondělí 14.5. - Cesta proběhla v pohodě, nikdo nezvracel. Ubytování je moc hezké, líbí se dětem i paní učitelkám. K obědu měly děti čočkovou polévku a kuře na paprice s těstovinou. Po odpočinku je přichystáno pohádkové sportovní odpoledne. Je třeba využít slunného dne :o). Zítra vás budeme informovat jak proběhla noc a kdo si zahrál na "náměsíčníka".

*DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ zaplnil celou školu rodiči s dětmi. Společně si pohráli nebo v připravených dílničkách něco pěkného vyrobili. Děti také rodičům ukázaly jak pracují s interaktivními pomůckami. Ale hlavně si všichni užili pěkný den. Děkujeme za návštěvu.

* REJ ČARODĚJNIC na zahradě školy doprovázely hry a soutěže. Pak děti připravily hranici a se zlou čarodějnicí na ní spálily i svoje hříchy a zlobení. Domů se vám vrátí jen samá zlatíčka a andílci :o).

* Děti ze třídy MYŠKY si celý týden povídaly o zdraví. Namalovaly si, vystříhaly a nalepily pusu plnou zoubků. Na závěr týdne se pak v programu "Zdravé zuby" učily jak se správně čistí zuby. Jsou to šikulové.

* Splnili jsme všechny úkoly OLYMPIÁDY PEZ 2018 a vytvořili obrázek do výtvarné soutěže. Budeme rádi když budete od 4.5. do 31.5. hlasovat pro naši práci na stránkách www.pez.cz.

* NAŠI PŘEDŠKOLÁCI navštívili ZŠ Jižní předměstí, aby se podívali jaké prostředí i paní učitelky na ně od září čekají. Ve škole se všem moc líbilo, vyzkoušeli si drobné školní úkoly, pozdravili loňské kamarády ze školky. Zatím se všechny děti do základní školy těší, tak ať jim jejich nadšení dlouho vydrží.

*PLAVECKOU ŠKOLIČKU navštěvují v těchto dnech děti ze třídy ŠNEČKŮ a ŽABEK. Že se vody nebojí a hry ve vodě si užívají je vidět na fotografiích.

*Děti ze třídy MOTÝLKŮ navštívily krásnou výstavu v Muzeu B. Horáka - PO STOPÁCH BROUKA PYTLÍKA. Dozvěděly se spoustu zajímavostí ze života hmyzu a vytvořily si larvy Chrostíka obalené pískem.

*KARNEVALOVÝ TÝDEN se nám vydařil. Maminky a tatínkové připravili dětem krásné masky, někteří dokonce napekli a nazdobili krásné masopustní perníčky. Pátek byl ve znamení velkého karnevalu, na kterém jsme se všichni pěkně vytancovali a vyřádili.

* Děti z BERUŠEK A MOTÝLKŮ ukončily bruslařskou školičku. Pokroky a houževnatost malých sportovců byly obdivuhodné. Díky patří také skvělým trenérům, kteří se dětem s neobyčejnou trpělivostí věnovali. Těšíme se, až si příští rok znovu obujeme brusle a postavíme na led.