INFORMACE O ŠKOLE

Mateřská škola ve Školní ulici je v provozu již od roku 1957, kdy byla přebudována z bývalé porodnice. Budova má tři podlaží se suterénem, kde jsou jídelny a kuchyně. V MŠ máme pět tříd. Tři běžné a dvě méně početné - smíšené. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem a dostatečným množstvím hraček a pomůcek. Pro vzájemný kontakt mají děti dosti příležitostí při hrách v prostorných halách a při společných akcích celé MŠ. Součástí budovy je pěkná zahrada se vzrostlými stromy, kterou stále průběžně vybavujeme podle finančních možností, kde je dětem dopřáno značné svobody pohybu.

* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ bude na MŠ Školní ve čtvrtek 10.5. 2018 od 7.15 hodin do 9.15 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu. smile

* ZÁPIS DO MŠ ŠKOLNÍ pro rok 2018 byl vyhlášen na pondělí 14. 5. 2018.

od  8.00 do 11.00 hodin      -     od 13.00 do 14.00 hodin

* Splnili jsme všechny úkoly OLYMPIÁDY PEZ 2018 a vytvořili obrázek do výtvarné soutěže. Budeme rádi když budete od 4.5. do 31.5. hlasovat pro naši práci na stránkách www.pez.cz.

* NAŠI PŘEDŠKOLÁCI navštívili ZŠ Jižní předměstí, aby se podívali jaké prostředí i paní učitelky na ně od září čekají. Ve škole se všem moc líbilo, vyzkoušeli si drobné školní úkoly, pozdravili loňské kamarády ze školky. Zatím se všechny děti do základní školy těší, tak ať jim jejich nadšení dlouho vydrží.

*PLAVECKOU ŠKOLIČKU navštěvují v těchto dnech děti ze třídy ŠNEČKŮ a ŽABEK. Že se vody nebojí a hry ve vodě si užívají je vidět na fotografiích.

*Děti ze třídy MOTÝLKŮ navštívily krásnou výstavu v Muzeu B. Horáka - PO STOPÁCH BROUKA PYTLÍKA. Dozvěděly se spoustu zajímavostí ze života hmyzu a vytvořily si larvy Chrostíka obalené pískem.

*KARNEVALOVÝ TÝDEN se nám vydařil. Maminky a tatínkové připravili dětem krásné masky, někteří dokonce napekli a nazdobili krásné masopustní perníčky. Pátek byl ve znamení velkého karnevalu, na kterém jsme se všichni pěkně vytancovali a vyřádili.

* Děti z BERUŠEK A MOTÝLKŮ ukončily bruslařskou školičku. Pokroky a houževnatost malých sportovců byly obdivuhodné. Díky patří také skvělým trenérům, kteří se dětem s neobyčejnou trpělivostí věnovali. Těšíme se, až si příští rok znovu obujeme brusle a postavíme na led.