*DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA MŠ ŠKOLNÍ BUDE 6. 5. 2019 od 14.30 do 16.30 hodin*

* ZÁBAVNÁ PRVNÍ POMOC naučila děti jak si přivolat v případě úrazu pomoc nebo jak kamarádovi ošetřit drobné zranění.

* Krásné umístění holčiček z naší mateřinky na pěvecké soutěži ROKYCANSKÝ SLAVÍČEK. 1. místo v kategorii 3-4 roky získala EVA KRTILOVÁ, 1. místo a 3. místo v kategorii 4-5 let LAURA TRACHTOVÁ, NATÁLIE ČMELOVÁ a 1. místo v kategorii 5-6 let DOMINKA PECHOVÁ. Máme velikou radost a gratulujeme :O).

* Nejmladší děti z MYŠEK poprvé navštívily knihovnu a seznámily se s nejkrásnějšími klasickými pohádkami.

*Děti ze třídy MYŠKY volají jaro a sluníčko.

*Předškoláci si vyzkoušeli v ZŠ Ulice Míru "ŠKOLU NA NEČISTO". Jak jim to půjde od září naostro se teprve uvidí :o)

*HU KARNEVAL!

* Ve třídě MOTÝLKŮ, mají pravidelné chvilky, kdy rodiče čtou dětem. Probuzený zájem o knihu upevňují paní učitelky tak, že si děti s rodiči doma připraví pohádkové vyprávění podle knížky, které před odpoledním odpočinkem "čtou" kamarádů.

* Ve STAVITELE MĚST se proměnily děti ze tříd BERUŠEK, ŠNEČKŮ a ŽABEK

* HURÁ SNÍH!

* Předškoláčci a jejich krásné ZPÍVÁNÍ POD VÁNOČNÍM STROMEM

*MIKULÁŠI A ČERTE, slibuju ti slibuju, že už zlobit nebudu. To dnes nejčastěji znělo školkou. Splní děti co slíbily? :o)

*ČAS ADVENTU dýchl na rodiče i děti během předvánočního tvoření v připravených dílnách.

*DIVADLO ALFA a krásné "Pohádky ovčí babičky"

* PRVNÍ SNÍH udělal radost nejen dětem ze třídy  .

*První lekci školičky BRUSLENÍ mají za sebou ŠNEČCI i ŽABKY.

*Krásnou podzimní výzdobu si vyrobily děti z BERUŠEK spolu se svými rodiči.

*     a jejich strašidlo z dýně

* Do práce s keramickou hlínou se s chutí pustily děti ze třídy ŠNEČKŮ a ŽABEK :O).

* Děkujeme mamince Martínka Pojera ze ŠNEČKŮ za pěkné zástěrky na pečení a jiné tvoření, které dostaly všechny tříd.

*Záchrannou stanici živočichů navštívily BERUŠKY, aby se dozvěděly jak se chystají na zimu zvířátka z lesa.

* Hry s kaštánky u BERUŠEK

*Krásnou "MYŠÍ POHÁDKU" zahrálo dětem divadlo Nána. Opět kouzelná podívaná, která nikdy nezklame :o).

*Podzimní zahradu zamkly děti z ŽABEK a ŠNEČKŮ se svými rodiči. Předtím si ještě stačili společně pohrát a opéct buřtíky. Na odpoledne se děti těšily a pro maminky a tatínky upekly jablkový štrůdl a švestkový koláč, který moc chutnal.

*MYŠKY se chůze nebojí a zvládnou dojít už i do vzdálenějších míst od školy. Dnes do parku U Plzeňské brány.

* Předškoláčkové z MOTÝLKŮ ukončili plaveckou školičku ve velkém bazénu. Hloubky se nebáli a závěrečnou zkoušku zvládli na jedničku.

* Sladká skořicová vůně se nesla celou školkou, ale nejvíce to vonělo i chutnalo ve třídě ŠNEČKŮ.

* Výborný kompot z jablíček si udělaly děti ze třídy ŽABEK.

*Děti z   mají za sebou první delší výlet v tomto školním roce. Vydaly se na Rokycanskou stráň, kde se nejdříve pořádně posilnily a pak při sportovních hrách i vyřádily :o).