*ROZDĚLENÍ DĚTÍ DO TŘÍD A JEJICH ZNAČKY NAJDETE VE SLOŽCE "TŘÍDY".

 

* MYŠKY a jejich piknik v parku

 

* ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY. Naši budoucí prvňáčci se rozloučili se školkou krásným vystoupením, které bylo inspirováno farmou, kde děti strávily školou v přírodě.

 

* VÝLET NA POHÁDKOVÝ STATEK si užily děti ze třídy MYŠKY, ŽABKY a ŠNEČCI. Zahrály si společně divadlo, vyrobily sluníčko, ale hlavně si bohatě vyhrály s hračkami, které znají z dětství jejich babičky :o)

 

*ŠKOLA V PŘÍRODĚ - MILÍNOV

PÁTEK 31.5. - Poslední den školy v přírodě. Ráno nastalo balení a věřte, že to nebylo tak jednoduché jak by se mohlo zdát :o). Děti dostaly náramky přátelství a trička, aby bylo poznat, že jsou z jedné "tlupy" kamarádů. Ještě si stačily dostatečně vyhrát, rozloučit se se všemi na farmě (snídaně- rohlík, strouhaný sýr, svačina - pudink, oběd - hovězí maso, rýže, omáčka) a pak už hurá na vlak. Cestou jsme se zastavili na Mariině vyhlídce a dokonce se nám podařilo najít část pokladu rytíře Radouše z hradu Radyně. Poslední kilometry vlakem byly nekonečné a děti se vás nemohly dočkat. Vítání bouřlivé a dojemné.....

 

ČTVRTEK 30.5. - Máme za sebou krásný slunečný den. Ráno jsme se byli podívat v kravíně a děti se konečně dočkaly vytoužené jízdy na ponících. Odpoledne pomáhaly slepičce zachránit kohoutka a za to dostaly zlatá vajíčka (zítra nemusíte do práce, máte vyděláno :o). Den plný zážitků zakončily oslavným přípitkem šampaňským. Dnešní menu: snídaně - drožďová pomazánka, chléb, svačina - ovesná kaše s ovocem, oběd: čočková polévka, sýrové krokety, bramborová kaše, večeře: kuskus s kuřecím masem.

 

STŘEDA 29.5. - Dnes jsme se opět probudili do uplakaného rána. Dopoledne jsme proto strávili společenskými hrami a soutěžemi. Odpoledne se naštěstí počasí umoudřilo a mohli jsme konečně ven. Po odpolední svačině čekalo na děti milé "překvapení", které nepřijelo s prázdnou. Pak mohlo začít karnevalové křepčení. Děti se vyřádily při soutěžích s balonky a pořádně vypustily páru. Síly doplnili jídlem. Snídaně - vajíčka, svačina - perník, oběd - vývar s trhankou, zapečené těstoviny, svačina - vajíčková pomazánka, rohlík, večeře - lívance s jahodami. A zítra se už těšíme na sluníčkový den.

 

ÚTERÝ 28.5. - Dobré ráno. Za dnešní noc mají všechny děti 1. Žádný pláč, žádní náměsíčníci ani návštěva v cizí posteli. První zpěváčci začali štěbetat v 6.30 hodin. Dnes sice celý den pršelo, ale nám to nevadilo, protože jsme měli ve stodole a okolních budovách farmářský program. Děti si upekly housky, stloukly máslo a co si samy vyrobily to si i snědly. Procházka v dešti před večeří byla jen malým zpestřením. Snídaně - chléb s šunkou, oběd - gulášová polévka, vdolky, svačina - houska s máslem, džem, večeře - uhlířina. Děti jsou v kuchyni moc chváleni jak pěkně jí a hodně si přidávají = sladká tečka za odměnu od paní kuchařky.

 

PONDĚLÍ 27.5. - Dobrý večer milí rodičové. Děti jsou umyté, uložené a už spí. Cesta byla dobrá, jen se po 200 m od vlakové zastávky začalo ozývat "kdy už tam budeme". Došli jsme a celkem jsme dnes nachodili 10 km a tak únava některých je jasná. K obědu byl kohout na paprice s těstovinou, svačina - bublanina, kakao, večeře - vepřové rizoto se zeleninou a sýrem. Dětem moc chutnalo a hodně si přidávaly. Dnes jsme prozkoumali okolí Milínova, zařádili jsme si na hřišti a nakrmili hospodářská zvířata. Na slzy zatím nebyl čas, uvidíme co přinese první noc. (více ve fotogalerii)

 

 

 *Návštěvu HASIČSKÉ ZÁCHRANNÉ STANICE si náramně užily děti ze třídy MYŠEK a ŠNEČKŮ.

 

 

* VÝLET BERUŠEK DO ZOO

           

 

* REJ ČARODĚJNIC na naší školní zahradě.

                                                           

 

*DEN ZEMĚ a hry k němu připravené si užily děti na zahradě DDM.

 

* ZÁBAVNÁ PRVNÍ POMOC naučila děti jak si přivolat v případě úrazu pomoc nebo jak kamarádovi ošetřit drobné zranění.

 

 

* Krásné umístění holčiček z naší mateřinky na pěvecké soutěži ROKYCANSKÝ SLAVÍČEK. 1. místo v kategorii 3-4 roky získala EVA KRTILOVÁ, 1. místo a 3. místo v kategorii 4-5 let LAURA TRACHTOVÁ, NATÁLIE ČMELOVÁ a 1. místo v kategorii 5-6 let DOMINKA PECHOVÁ. Máme velikou radost a gratulujeme :O).

                                    

 

 

 

* Nejmladší děti z MYŠEK poprvé navštívily knihovnu a seznámily se s nejkrásnějšími klasickými pohádkami.

 

*Děti ze třídy MYŠKY volají jaro a sluníčko.

 

*Předškoláci si vyzkoušeli v ZŠ Ulice Míru "ŠKOLU NA NEČISTO". Jak jim to půjde od září naostro se teprve uvidí :o)

 

*HU KARNEVAL!

                                           

 

 

* Ve třídě MOTÝLKŮ, mají pravidelné chvilky, kdy rodiče čtou dětem. Probuzený zájem o knihu upevňují paní učitelky tak, že si děti s rodiči doma připraví pohádkové vyprávění podle knížky, které před odpoledním odpočinkem "čtou" kamarádům.

        

 

 

* Ve STAVITELE MĚST se proměnily děti ze tříd BERUŠEK, ŠNEČKŮ a ŽABEK

 

 

 

 * HURÁ SNÍH!

 

 

 * Předškoláčci a jejich krásné ZPÍVÁNÍ POD VÁNOČNÍM STROMEM 

 

 

*MIKULÁŠI A ČERTE, slibuju ti slibuju, že už zlobit nebudu. To dnes nejčastěji znělo školkou. Splní děti co slíbily? :o)

                        

 

 

*ČAS ADVENTU dýchl na rodiče i děti během předvánočního tvoření v připravených dílnách.

 

 

*DIVADLO ALFA a krásné "Pohádky ovčí babičky"

 

* PRVNÍ SNÍH udělal radost nejen dětem ze třídy  .

 

 

*První lekci školičky BRUSLENÍ mají za sebou ŠNEČCI i ŽABKY.

 

 

*Krásnou podzimní výzdobu si vyrobily děti z BERUŠEK spolu se svými rodiči.

 

 

 *     a jejich strašidlo z dýně

 

 

* Do práce s keramickou hlínou se s chutí pustily děti ze třídy ŠNEČKŮ a ŽABEK :O).

 

 

* Děkujeme mamince Martínka Pojera ze ŠNEČKŮ za pěkné zástěrky na pečení a jiné tvoření, které dostaly všechny tříd.

 

 

 *Záchrannou stanici živočichů navštívily BERUŠKY, aby se dozvěděly jak se chystají na zimu zvířátka z lesa.

 

 

* Hry s kaštánky u BERUŠEK

 

 

 *Krásnou "MYŠÍ POHÁDKU" zahrálo dětem divadlo Nána. Opět kouzelná podívaná, která nikdy nezklame :o).

 

  

*Podzimní zahradu zamkly děti z ŽABEK a ŠNEČKŮ se svými rodiči. Předtím si ještě stačili společně pohrát a opéct buřtíky. Na odpoledne se děti těšily a pro maminky a tatínky upekly jablkový štrůdl a švestkový koláč, který moc chutnal.

 

  

*MYŠKY se chůze nebojí a zvládnou dojít už i do vzdálenějších míst od školy. Dnes do parku U Plzeňské brány.

 

 

* Předškoláčkové z MOTÝLKŮ ukončili plaveckou školičku ve velkém bazénu. Hloubky se nebáli a závěrečnou zkoušku zvládli na jedničku.

 

 

* Sladká skořicová vůně se nesla celou školkou, ale nejvíce to vonělo i chutnalo ve třídě ŠNEČKŮ.

 

 

* Výborný kompot z jablíček si udělaly děti ze třídy ŽABEK.

 

 

*Děti z   mají za sebou první delší výlet v tomto školním roce. Vydaly se na Rokycanskou stráň, kde se nejdříve pořádně posilnily a pak při sportovních hrách i vyřádily :o).